Czym jest depilacja laserowa

Depilacja

Zbędne, a niekiedy nawet kłopotliwe owłosienie to problem obu płci. Tradycyjne golenie jest dość uciążliwe, często kończy się skaleczeniem, wrastającymi włosami i podrażnieniem skóry. Największy minus to konieczność jego systematycznego i częstego powtarzania. Ratunkiem w tej sytuacji może okazać się system depilacji laserowej. Znany już od lat 60, obecnie powszechnie dostępny i bardzo popularny.

Do zabiegu depilacji należy się najpierw odpowiednio przygotować. Niezbędna jest konsultacja kosmetologa, odpowiedni stan zdrowia, skóry, a nawet kolor włosa – im jaśniejszy tym mniej spektakularny może być efekt. Niestety depilacja laserowa nie jest dla wszystkich. Istnieje szereg przeciwwskazań, takich jak np. przebyte zabiegi chirurgiczne, ciąża, cukrzyca, infekcje skóry, a nawet przyjmowanie niektórych leków czy ziół. Musimy także liczyć się ze skutkami ubocznymi. Wymienić należy chociażby ryzyko infekcji bakteryjnej, blaknięcie tatuaży czy wysiew opryszczki.
Czy depilacja laserowa jest bezbolesna? Z pewnością poczujemy, gdy wiązka lasera zostanie skierowana w nasze ciało. Większy dyskomfort sprawia jednak zaczerwienienie, a nawet delikatny obrzęk po zabiegu. Stan ten może utrzymywać się kilka dni. Nie możemy również spodziewać się aksamitnie gładkiej skóry po pierwszej wizycie w salonie urody. Włosy bowiem nie rosną równomiernie i aby pozbyć się wszystkich, depilację należy powtórzyć kilkukrotnie w regularnych odstępach czasu. Jednak po serii zabiegów kłopotliwe owłosienie przestanie być już naszym problemem.

Jeśli tylko nie zniechęci nas cena, dysponujemy odpowiednią ilością wolnego czasu i nie boimy się oddać w doświadczone ręce kosmetologa, możemy pozbyć się uciążliwych włosków na długie lata.