Depilacja – ekologiczna pasta cukrowa.

Depilacja

Jest tani i łatwy sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia w domu. To pasta cukrowa. Jest ekologiczna, łatwo ją przygotować, a efekt gładkiej skóry po jej użyciu utrzymuje się aż kilka tygodni. Depilacja pastą cukrową nie powoduje podrażnień i możesz ją stosować na wszystkie partie skóry.

Aby ją przygotować będzie Ci potrzebny cukier, woda oraz sok z cytryny. Wymieszaj dwie pełne szklanki cukru z ¼ szklanki soku z cytryny oraz ¼ szklanki wody. Mieszaninę gotuj na wolnym ogniu do czasu, aż nabierze bursztynowego koloru, a jej konsystencja będzie przypominała płynny miód. Potrwa to 20-25 minut. Ostudzoną pastę cukrową przelej do szklanek zakręcanego słoika lub plastikowego zamykanego naczynia. Jeśli nie zużyjesz całego preparatu naraz, możesz z powodzeniem przechować go w lodówce do czasu następnej depilacji. Wystarczy wtedy włożyć słoik lub plastikowy pojemnik na kilka minut do gorącej wody, aby pasta nabrała ponownie płynnej konsystencji.

Jak ją stosować, aby cieszyć się idealnie gładkim ciałem? Wystarczy za pomocą plastikowej lub drewnianej szpatułki rozprowadzić pastę cukrową równomiernie na skórze, a następnie przyłożyć na nią pasek tkaniny, mocno docisnąć do skóry, a następnie energicznie oderwać. Możesz to zrobić zarówno z włosem, jak i pod włos. Paski do depilacji z powodzeniem wykonasz ze starego, nieużywanego już T-shirta. Pasta cukrowa to tani, łatwy i ekologiczny sposób na skuteczną depilację.