Jak zapobiegać wrastającym włoskom po depilacji?

Uncategorized

Kłopotliwym i niezbyt estetycznym skutkiem depilacji może być problem z wrastającymi włoskami na nogach lub w okolicach bikini. Poznać można je po licznych, niewielkich, czerwonych krostkach w miejscu przeprowadzonej depilacji. Żaden ze sposobów depilacji nie gwarantuje, że unikniemy tej przykrej niespodzianki, choć zwykle pojawia się ona po zastosowaniu depilatora elektrycznego lub plastrów z woskiem Na szczęście jest kilka możliwości zminimalizowania szans na wystąpienie podrażnienia.

Regularny peeling powinien zapobiec problemowi. Złuszczanie naskórka minimum 2 razy w tygodniu, a szczególnie przed depilacją sprawia, że skóra jest gładka, zdrowa, i nie powinna stanowić dla włosków bariery ani utrudniać im swobodnego odrastania. Przed depilacją dobrze jest wziąć kąpiel, która dodatkowo zmiękczy włoski i ułatwi ich usunięcie. Skuteczny w walce z wrastającymi włoskami może być też masaż szorstką rękawicą.

Niestety, czasami problem jest bardziej dokuczliwy i nie leży jedynie w naskórku, a na przykład w stosowaniu niektórych leków wpływających na stan skóry. Wtedy należy rozważyć rezygnację z długofalowych metod depilacji polegających na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami, i zainwestować w dobrej jakości maszynkę do golenia wraz z pianką i żelem łagodzącym. Istotna może być też opinia lekarza dermatologa, który może zalecić stosowanie specjalnych preparatów łagodzących. Dobrym rozwiązaniem może być także depilacja laserowa.